Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.kapitola

11. 3. 2008

 

Harry se ráno probudil čilí a svěží.Spalo se mu jako v pohádce a to nejlepší bylo že se mu nezdáli žádné noční můry s Voldemortem a smrtijedama.Rozhlédl se po pokoji a pohled mu spočinul na kufru.Vstal a šel k němu,otevřelho a naskytl se mu pohled na poházené věci které už byly značně pokrčené.Nevěděl co si má vzít na sebe,nabídka byla totiž zužena měl tam pár hábitů a věci po Dudleyovy.Nakonec si vybral černý rifle a tričko to jediné mu bylo dobré.Ostatní věci dal do skříně a fotky dal do prázdných rámečků nebo je dal na noční stolek.Plakáty svých oblíbenců vyvěsil na stěny.

Najednou uslyšel kroky a pak dva hlasy "uvidíš že ještě spí Godriku" "ale houbi a kdyby spal tak ho probudíme".

Pak někdo zaklepal na dveře "dále" řekl Harry.Dveře se otevřeli a v nich stál Godric s Rowenou.

"No tak vydím,že sis totu už hezky vyzdobil" řekl Godric a dál si prohlížel pokoj "díky" řekl Harry.

"Tak vy dva co kdybychom šli na snídani" ozvala se poprvé Rowena."Ano" řekli oba na ráz a už se hnali kdo tam bude jako první.Jak se nasnídali tak ho odvedli do takové místnosti.Byl to asi salonek.Posadili se a Harry byl pohotový a hned měl na jazyku spoustu otázek ale jedna ho tížila nejvíc tak se na ní hned zeptal. "Jak dlouho tady budu"."No to záleží na tobě podle toho jak dlouho bude trvat než se všecko naučíš" odpověděla mu Helga.

"A co když se tu budu učit rok co se bude dít v mé době Voldemort je tam všechny pozabíjí"?"Nemusíš mít strach v tvé době se zastavil čas" odpověděl mu Salazar

."Jo a vy co tu ještě děláte prej ste byl čistokrevný kouzelník který nenáviděl mudly tak na škole postavil tajemnou komnatu a doní dal baziliška,aby očistil školu od mudlů"vypálil na nho Harry.

"Cože tajemná komnata slouží jako archiv školi jsou tam všechny základy o stavbě školy a bazilišek v ní není a proti mudlům nic nemám je vidět že historie je skreslená" řekl Salazar na svoji obhajobu "a všichni ti to tady dotvrdí".Podíval se na ostatní zakladatelé a ti jen kývali hlavou že je to pravda."Tak to se omlouvám " dostal ze sebe Harry."To nevadí nemáš se zač omlouvat na to byse zeptal každý".

"Moje poslední otázka teda je jestli víte,že Voldemort je Salazarův dědic a myslí si,že je pravda co se o vás povídá a řídí se vašim heslem vraždí mudly v celé Anglii" to Salazara dorazilo "to jsem nevěděl a zbavím ho dědičného práva moci také zvíře jako je on si to nezaslouží".

Godric se podíval na hodini a málem spadl ze židle "tak lidi sedíme tu už docela dlouho je deset hodin co takhle jít na večeři a pak spát""ne to vžádném případě ještě jsme Harrymu neřekli co se bude učit" řekla Rowena

."Takže Harry Salazar tě bude učit černou magii,nitrobranu,nitrozpit a bojová umění".

"Godric tě bude učit bílou magii,myslobranu,myslozpit to je pokročilá nitrobrana a nitrozpit,boj s mečem a pomůže ti s tvými dědičnými schopnostmi"."

Já tě budu učit bylinkářství,lektvary,obranu proti černé magii a léčitelství to abys věděl jak se ošetřit kdybi tě někdo zranil"."

Helga tě naučí kouzelné formule,přeměnování,studium kouzelných tvorů,věštění,jasnovidectví a astronomii"

."A můžem tet jít na tu večeři"prosil Godric "no tak běžte"odpověděla mu Helga.

Jak se Harry navečeřel tak popřál všem dobrou noc a šel spát jenom si říkal že totu nebude procházka růžovou zahradou s tolika předměti.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Mozkomor, 12. 3. 2008 11:46)

Nechci ti lhát, takže řeknu, že už sem čet lepší povídku... Máš tam dost chyb ataky je to dost strohý a kapitoly krátký... Zkus se trochu zlepšit:-)

Re: ...

(Augustynka, 17. 10. 2016 15:04)

Tvoje ataky je taky hodně dobrý!

hih

(Clowers.K, 14. 3. 2008 16:55)

Jsem holka :)))

Re: hih

(Augustynka, 17. 10. 2016 15:02)

Detail.

Souhlas

(rroonnyy, 14. 3. 2008 14:48)

Souhlasím s Clowersem(doufám, že jsem to napsala dobře). To, že tě ostatní kritizují je dobrá motivace aby ses zlepšovala a vylepšovala své povídky(teda jestli chceš). A co se týče toho beta-readera tak se nabízím-sice jsem to ještě nedělala, ale už jsem přečetla hodně povídek na téma Harry Potter a v češtině mi to jde. Takže pokud bys měla zájem napiš mi na icq:322006562.

Ty si mi teda

(Clowers.K, 12. 3. 2008 16:23)

To lily: Člověk vyjádří svůj názor a ty mu hned řekneš at to teda nečte, přitom se ti jen člověk snaží poradit... Všichni autoři jsou za kritiku rádi a ty? Přijdeš mi nějaká sebestředná... Jenže ty máš krásný nápad ted to chce jen se umět rozepsat, jen když popíšeš místnost, nebo se rozepíšeš o pocitech toho a onoho člověka je to hned jinačí- delší a víc tě to vtáhne do děje:) Doufám, že tohle nesmažeš, ptž já tím nemyslím nic zlého:) Mozkomor svým komentářem také nemyslel nic zlého jen řekl co si myslí. Za případné chyby v komentáři se omlouvám:)

Prosba

(Estel, 12. 3. 2008 14:48)

Prosím další kapitolu

...

(lily, 12. 3. 2008 12:37)

to mozkomor: To je můj styl psaní tak se s tím smiř. A chyby jsou tam proto že mi nejde čeják a nemám beta-readera. No ale když ti to vadí tak ti povídky nečti.

Ehm

(Aknel, 11. 3. 2008 21:52)

Takže do tohohle komentáře shrnu můj názor na první tři kapitoly této kapitolky. Jsou super, až na tu délku, ale vím jaké já to začínat s psaním, takže jí víc kritizovat nebudu. Povídka se mi moc líbí a těším se na další kapitolu.