Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.kapitola - dopis

11. 3. 2008

Harry Potter ležel na své posteli v malém pokoji u Durslejů a hleděl do prázdna. Hlavou mu vířili všelijaké myšlenky,ale všechny měli něco zpolečného byla to smrt jeho kmotra. Takto ležel a přemýšlel už od začátku prázdnin.

Najednou prudce vstal a řekl si "dost nemůžu se litovat Sirius by mě takhle nechtěl vidět,začnu se učit a Voldemorta zabiju".

To co řekl udělal učil se přečetl všechny knihy které měl také začal posilovat,protože musí mít dobrou kondici. Jednou jak četl knihu o bílé magii se v pokoji zablýskalo a na stůl dopadla kniha z dopisem. Byl zvědavý tak dopis otevřel. Jak to udělal zalapal po dechu.

Stálo tam:

Zdravím tě můj dědici

určitě si říkáš od koho tento dopis je. Jmenuji se Godric Nebelvír a ty jsi můj dědic. Jednou moje manželka předpověděla věštbu. Ta věštba je o tobě a Vodemortovi. Proto jsme se rozhodli sepsat vše co umíme do této knihy. Ty můj dědici si ji přečteš a jak ji budeš mít celou přečtenou zjeví se ti na krku obraceč času a ty s ním pětkrát zatočíš a trochu na dlouho se k nám přestěhuješ. My tě tu v naší době naučíme všeho možného co známe a toho cose nám do knihy nevešlo.

Tvůj dávný předek Godric Nebelvír

P.S.O tomto dopise s nikím nemluv po přečtení shoří

Jak to dočetl tak se stalo. Byl udivený,ale potěšený zároven přece jen má nákou šanci Voldíka porazit. Na nic nečekal a pustil se do čtení. Za tři dny měl knihu přečtenou. Jak dočetl poslední slovo na krku se mu zjevil obraceč času. Zaradoval se.

Zbalil si rychle věci a pětkrát obracečem zatočil. Najednou se začal propadat a propadat. Za chvíli dopadl ,ale nebil to příjemný dopad. Vstal a rozhlédl se předním stáli Bradavice,ale aspon o tisíc let mladší. Pakuviděl,že se k němu blíží čtyři postavi.

 

Šel jim naproti,ale jak už bylu nich nemohl uvěřit vlastním očím.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zase

(Seat, 5. 4. 2008 16:30)

pořád to samí, skuste nekdo vymyslet neco originalního, toto de pořád v tech samych kolejích:-P

Pěkné

(rroonnyy, 14. 3. 2008 14:34)

Je to dobrý námět, ale pěkný dojem povídky kazí pár chyb a některé špatně zformulované věty. Měla by sis na to dát pozor, ale jinak se mi to moc líbilo.